Lazer epilasyon

Lazer Epilasyon
Son dönemlerin en gözde istenmeyen tüylerden kurtulma yollarından bir tanesi. Kısa sürede sıfır acı ile yapılan lazer epilasyon ile birkaç ayda istenmeyen tüylere veda edebilirsiniz.
Lazer ışınlarını kullanarak kısa sürede vücudunuzda bulunan istenmeyen tüyleri sarartan ve sonrasında köklerini kurutarak dökülmelerini sağlayan Lazer epilasyon günümüzde birçok sağlık ve güzellik merkezi tarafından yapılmaktadır.
Vücudun göz ve kaç bölgeleri dışında her bölgesine yapılabilen, yeterli donanım ve deneyimli ekipler ile kısa sürede oldukça başarılı sonuçlar veren lazer epilasyon uygulamaları eskilerden kalma ağda ve cımbız gibi yolları da silip atmaktadır.

Eskiden yağılan ağda işleri, jiletle kazıma ya da epilasyon aletleri ile yapılan istenmeyen tüy operasyonları bol acılı olmakta ve tüyler hızlı bir şekilde yerlerine gelmekte idi. Ancak lazer epilasyonda durumlar biraz farklı işliyor.
Öncelikle tüye sizin bir müdahaleniz bulunmuyor. Işınlar ile etkisiz hale getirilen istenmeyen tüyler kendi kendilerine düşüyorlar. Yani sizin çekmenize, kesmenize gerek yok. Bu sayede acı olmuyor, vücudunuzda tahrişler oluşmuyor.
Acısız olmasının yanında işlem yapılan bölgede kısa sürede yeniden istenmeyen tüy oluşmaması da büyük bir artı olarak ele alınabilir. Ortalama olarak 2-3 ay lazer epilasyon ile alınan bölgede kıllanma olmamaktadır. Ancak bu süre kişinin genetik özelliklerine göre uzayabilmekte veya kısalabilmektedir.
Her yerde yapılabilir bir çalışma gibi görünse de özellikle lazer ışınlarının kontrolsüz olarak vücuda ulaşması gözlerde bozulma ve ciltte renklenmelere neden olabilmektedir. Bu sebeple işini bilen personellere sahip, yeterli deneyimi olan, donanımsal olarak eksikleri olmayan ve en önemlisi gerekli belge ve izinleri olan firmalarda lazer epilasyon yaptırmanızda fayda vardır.

Birkaç saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanabilecek olan lazer epilasyon sonrasında ılık su ile duş almak özellikle kökleri zayıflamış olan kılların dökülmesinde etkili olacaktır. Sonrasında nemlendirici krem kullanılması da cildin sağlıklı ve dinç görünmesine yardımcı olacaktır.

Cevap Yazın


Notice: Undefined index: layout in /home/u7076524/estetikcozum.com/wp-content/plugins/facebook-like-button-plugin/facebook-like-button-plugin.php on line 168

Notice: Undefined index: width in /home/u7076524/estetikcozum.com/wp-content/plugins/facebook-like-button-plugin/facebook-like-button-plugin.php on line 169

Notice: Undefined index: action in /home/u7076524/estetikcozum.com/wp-content/plugins/facebook-like-button-plugin/facebook-like-button-plugin.php on line 170

Notice: Undefined index: colorscheme in /home/u7076524/estetikcozum.com/wp-content/plugins/facebook-like-button-plugin/facebook-like-button-plugin.php on line 171

Notice: Undefined index: position in /home/u7076524/estetikcozum.com/wp-content/plugins/facebook-like-button-plugin/facebook-like-button-plugin.php on line 172